Українські медики відвідали Литовську Республіку

За підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні 16-22 вересня 2014 року українські медики відвідали Литовську Республіку. Медсестринство України представляли Президент Львівської обласної асоціації медсестер Шевчук І.Б. , Президент Рівненської обласної асоціації сестер медичних Романішина-Лановська Л.К. та головна медична сестра Одеської дитячої лікарні № 3 Коробушкіна Т.В.

У рамках візиту відвідали Литовський національний центр крові. Директор закладу Іоанна Бікульчєне презентувала роботу закладу, розповіла про маршрут донора, принципи співпраці з іншими лікувальними установами країни і світу. У Міністерстві охорони здоров’я Литви українській медичній спільноті було презентовано систему охорони здоров’я Литви.

Міністр охорони здоров’я Литви Ріманте Шалашавічюте, її заступники Гедімінас Черняускас, Ерікас Мачюнас  розповіли про роботу республіканських лікувальних закладів, систему страхової медицини країни та відповіли на всі питання українських гостей. У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литві Валерій Жовтенко подякував керівництву Міністерства за допомогу у лікуванні українських поранених та їх реабілітацію на території Литви.

Практичну роботу лікувальних закладів Литви українські лікарі та медичні сестри побачили на прикладі Паневежської Республіканської лікарні, її директор Іван Дорош ознайомив з діяльністю відділень лікарень. Зі своїми литовськими колегами українські медики детально обговорили можливість подальшої співпраці, реалізацію спільних українсько-литовських проектів.

З роботою реабілітаційного санаторію в м. Лікеней представники української сторони ознайомилися в урочистій атмосфері під час свята «Ангел надії», де мали можливість поспілкуватися не лише з медичними працівниками, а й з членами Сейму Литви, співробітниками Паневежської мерії. Заступник Міністра охорони здоров’я Литви Ядвига Зінкевічюте ще раз подякувала українських колегам за візит та запевнила у готовності подальшої співпраці.