Семінар для операційних медичних сестер в навчальному центрі ендоскопічної хірургії «Ендофорс»

Незважаючи на вихідний день та нельотну погоду, 14 вересня цього року 130 представниць середнього медичного персоналу з різних регіонів України, включаючи Донецьк, Львів, Івано-Франківськ, Вінницю, Миколаїв, Запоріжжя та Крим, приїхали до начального центру ендоскопічної хірургії «Ендофорс» (Київ) на семінар для операційних медичних сестер.

З першою доповіддю на тему очищення, дезінфекції та холодної стерилізації ендоскопічної апаратури виступила компанія «Вілан», докладно висвітливши всі етапи очищення та дезінфекції виробів медичного призначення, включаючи жорсткі та гнучкі ендоскопи.

З правилами вторинної обробки інструментарію і аспектами ЦСО публіку ознайомив представник компанії «БМТ Україна», а тема електробезпеки та ультразвукової хірургії була представлена компанією «Зьорінг». Рекомендації щодо вибору хірургічних рукавичок надали представники компанії «Калина», а переваги і недоліки шовних матеріалів були проаналізовані доповідачами з компанії «Сент-Медікал».

На додаток до виступів українських фахівців своїм досвідом поділилася запрошений гість із Росії О. Баженова («Карл Шторц», Москва). Вона розповіла медсестрам про стандарти безпеки в ендоскопічній хірургії.

Теоретичну частину програми вдало розбавили цікаві майстер-класи з експлуатації ендоскопічного інструментарію та дезінфекції рук. А найочікуванішою родзинкою семінару стала відеотрансляція в реальному часі з операційного блоку клініки «Оберіг», на базі якої проходив семінар. Цю відеотрансляцію у формі інтерактивного діалогу між медичним інженером, що перебував у оперблоці, та учасниками у конференцзалі модерував В. Швачка («Карл Шторц», Київ), ставлячи запитання про правила експлуатації та найбільш поширені помилки в роботі з ендоскопічною апаратурою та інструментарієм.

По закінченні заходу медсестри отримали іменні сертифікати. Всі учасниці були одностайні в оцінці семінару — відзначивши актуальність порушених тем, запропонували якнайчастіше проводити такі навчальні заходи.