Профілактичні медичні огляди школярів проводитимуться і в лікувальних, і в навчальних закладах

Про це під час брифінгу у Міністерстві охорони здоров'я повідомила начальник Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко.

За її словами, МОЗ України прийнято рішення, відповідно до територіальних особливостей та потреб населення, розподілити регіони України, у частині яких медогляди можна буде пройти на базі лікувально-профілактичних, а у інших – на базі загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, до першої групи рекомендовано віднести Вінницьку, Волинську, Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Київську, Донецьку, Львівську, Рівненську, Тернопільську, Чернівецьку, Черкаську, Хмельницьку області та м. Київ. У решті регіонів батьки можуть скористатися можливістю здійснити такі ж огляди і у навчальних закладах.

Також Міністерством охорони здоров'я України спільно із Міністерством освіти й науки України погоджено, що діти усіх вікових категорій, крім п'яти-шестирічних (тих, що вступають до першого класу), мають змогу пройти обов'язкове медичне обстеження до першого вересня поточного року – за бажанням батьків, або осіб, що їх замінюють, на базі лікувально-профілактичного закладу; після першого вересня – на базі загальноосвітнього навчального закладу за участі медичних працівників такого закладу та мобільних бригад медичних працівників в присутності батьків, або при наявності письмової згоди на його проведення та з дотриманням норм конфіденційності щодо стану здоров'я дитини.

"Діти, котрі вступають до першого класу, проходять медичне профілактичне обстеження лише при наявності батьків та на базі лікувально-профілактичного закладу", – наголосила Альона Терещенко. Також вона нагадала, що в результаті обстеження учням видається довідка затвердженої форми (№ 086-1/о), у якій обов'язково зазначається висновок лікаря-педіатра (лікаря загальної практики – сімейної медицини), а також відповідно до вікових груп школярів, висновок профільних лікарів-спеціалістів.

Зі схемою періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, відповідно до Наказу МОЗ України № 682 від 16.08.2010 р. "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів", можна ознайомитись на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Прес-служба МОЗ України