Питання запобігання та захисту населення від ВІЛ-інфекції та СНІД

Номер: 
2026
Типи нормативних актів: 
Видавці нормативних актів: 
Дата прийняття: 
18.12.1998

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 грудня 1998 р. N 2026

Київ

Питання запобігання та захисту населення від ВІЛ-інфекції та СНІД Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року N 1109

На виконання Закону України "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити такі, що додаються: Правила медичного огляду з метою виявлення ВІЛ-інфекції, обліку ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД та медичного нагляду за ними; Порядок компенсації ВІЛ-інфікованим або хворим на СНІД за використання їх крові та інших біологічних матеріалів для наукових досліджень; перелік і нормативи застосування засобів індивідуального захисту працівників закладів охорони здоров'я, що проводять діагностичні дослідження на ВІЛ-інфекцію, надають медичну допомогу ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД, а також контактують з кров'ю та іншими біологічними матеріалами від ВІЛ-інфікованих осіб; Порядок акредитації спеціальних лабораторій діагностики СНІД.

2. Міністерству закордонних справ повідомити дипломатичні представництва та консульські установи України за кордоном про обов'язкову наявність у іноземних громадян та осіб без громадянства, які прибувають в Україну на термін понад 3 місяці, на момент одержання в'їзної візи документа про відсутність у них ВІЛ-інфекції, якщо інше не встановлено міжнародними договорами України. Зазначений документ повинен бути складений за формою, встановленою в державі постійного проживання відповідної особи, і термін його дії - один місяць від часу видачі до в'їзду. У разі продовження терміну перебування в Україні іноземний громадянин чи особа без громадянства проходить обстеження на ВІЛ-інфекцію в Україні. Обстеження і видача документа встановленого зразка здійснюється відповідно до законодавства.

3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити виконання цієї постанови в межах бюджетних асигнувань.

4. Визнати такими, що втратили чинність: постанову Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. N 460 "Про затвердження Правил медичного огляду з метою виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини, обліку, медичного обстеження та профілактичного нагляду за ВІЛ-інфікованими" (ЗП України, 1992 р., N 9, ст. 218); постанову Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1997 р. N 374 "Про доповнення пункту 5 Правил, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. N 460" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 17, с. 36).

Прем'єр-міністр України В. ПУСТОВОЙТЕНКО