Національна Медична Премія знайшла своїх лауреатів

Урочиста церемонія нагородження Національною Медичною Премією (НМП) відбулась у п’ятницю, 19 жовтня 2012 року, в Холі Чемпіонів НСК «Олімпійський». Церемонія, що проводиться під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, стала заключним акордом проведення першого в історії незалежної України громадського конкурсу для медиків та закладів охорони здоров’я — Національної Медичної Премії.


На фото:

Лариса Абашкіна, медична сестра – анестезіолог відділення анестезіології Одеської обласної клінічної лікарні, Наталія Галапац, заступник головного лікаря з медсестринства Жовківської Центральної районної лікарні, м. Жовква Львівської області та Наталія Ружило, головна медична сестра Івано-Франківської обласної клінічної лікарні

 

Лауреатами НМП стали 31 медичний працівник та 7 медичних установ, серед яких: три вищі навчальні та чотири медично-профілактичні заклади. Тоді як зареєстровано до участі було 223 номінанти, кандидатури яких протягом трьох років визначалися 6500 лікарями-експертами за результатами відкритого незалежного всеукраїнського соціологічного дослідження «ТОП100 в медицині».

Склад трирівневого журі, до якого ввійшли 25 провідних фахівців медичної галузі, представники громадських організацій та керівники державних структур системи охорони здоров’я, ще раз засвідчив неупередженість та незаангажованість конкурсу. Сприяли незалежному формуванню реєстру номінантів Національної Медичної Премії й п’ять медичних департаментів, міністерств та відомств (Військово-медичне управління СБУ, Департамент медичного забезпечення та реабілітації МВС України, Медичне управління Міністерства транспорту та зв'язку, Військово-медичне управління Збройних сил, Медичне управління МНС України), 23 регіональні управління охорони здоров’я, центри здоров’я та 40 медичних професійних асоціацій.

Велика кількість номінацій, сім з яких основні та сім — спеціальні, надала більше можливостей для всебічної представленості спеціалізованих напрямів діяльності працівників охорони здоров’я України. Таким чином, серед лауреатів Національної Медичної Премії відзначені як найкращі практикуючі лікарі, медсестри, лікарі столиці та регіонів, так і адміністратори закладів охорони здоров’я, навчальні заклади, державні та приватні заклади охорони здоров’я. Хірурги, анестезіологи, педіатри, терапевти, гінекологи, санологи та багато інших лікарів стали лауреатами першої найвищої в Україні громадської відзнаки у сфері медицини та охорони здоров’я — Національної Медичної Премії.

Лікарі, професіоналізм яких дістав найвищу оцінку та найбільшу підтримку серед їхніх колег, були відзначені преміями в номінації «Кращий лікар на думку колег». Ними стали: Валентина Кононенко, Жанна Ломака та Наталія Трифонова.

У підготовці майбутніх спеціалістів найбільш фаховими було визнано три вищих навчальних заклади: Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця (ректор — Віталій Москаленко), Національну медичну академію післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика та Дніпропетровську медичну академію.

Поряд з українським найкращими лікарями за вагомий внесок у збереження здоров’я українців були відзначені й іноземні лікарі з США та Ізраїлю. Ними стали: лікар з США — д-р Майкл Колінз та лікар з Ізраїлю — д-р Тайба Жорніцкі.

Відповідно, найкращими ректорами медичних навчальних закладів було визнано Юрія Вороненка, Георгія Дзяка та Василя Мороза.

Найкращими закладами охорони здоров’я стали: Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. І. Пирогова, Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1, Чернівецька обласна клінічна лікарня. У подарунок лауреатам PR-директор групи компаній «Медексперт» Тетяна Юрченко люб’язно надала три річні передплати на журнал «Медкексперт».

Юрій Кожара та Микола Романюк перемогли у номінації «Кращі адміністратори закладів охорони здоров’я».

Найкращими практикуючими лікарями України було визнано: Віктора Висоцького, Софію Галяс, Олександра Зубова, Володимира Лісового, Світлану Любушкіну, Ніну Медведчук, Петра Русака та Володимира Смоланку. Представник «Берлін Хемі Менаріні Груп» Денис Назаренко нагородив лауреатів у найбільш чисельній в плані кількості премій номінації — практикуючих лікарів почесними нагородами.

Найкращими медиками столиці України стали троє лікарів: Ілля Ємець, Юрій Кожара, Анатолій Пілецький та один заклад охорони здоров’я — Київська міська клінічна лікарня № 17. Переможців у цій номінації нагородила Голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Канаровська. Вона вручила від імені профспілки грошові премії столичним лікарям. Тоді як спеціалізоване медичне видання «Бібліотека сімейного лікаря та сімейної медсестри» від імені головного редактора журналу Тетяни Кондратенко подарувала лауреатам сертифікати на чотири річних передплати на одне з найпопулярніших спеціалізованих медичних видань України.

Поряд з лікарями були відзначені й найкращі медсестри України у номінації «Середній медичний персонал». Ними стали: Лариса Абашкіна, Наталія Галапац та Наталія Ружило, які отримали від головного редактора видання «Журнал головної медичної сестри» Алли Кізім річні передплати на видання та заохочувальні подарунки. Нагороди також вручала голова Асоціації медичних сестер України Галина Івашко.

Географія Національної Медичної Премії охопила всю територію України. Відтак, лауреатами конкурсу стали представники всіх областей України, які взяли активну участь у голосуванні, починаючи з Волинської та закінчуючи Автономною Республікою Крим.

Найкращим медиком на регіональному рівні стали: у Вінницькій області — Тетяна Антонець, в Івано-Франківській — Радислав Котурбаш, у Волинській — Віктор Мороз та Петро Петерчук, у Тернопільській — Василь Пришляк, у Запорізькій — Андрій Цурканенко. Найкращим медиком Автономної Республіки Крим було визнано Володимира Мітька. Усі лауреати у цій номінації отримали практичні у використанні подарунки від директора магазину «Люди в білому» Олени Гуртовенко.

Внесок Всеукраїнського благодійного фонду «Запорука» був визнаний особливо значущим у справу охорони здоров’я України серед громадських і благодійних діячів та організацій. Як було зазначено на церемонії нагородження НМП, своєю щоденною діяльністю всеукраїнський благодійний фонд «Запорука» щодня дарує краплину надії сім’ям, до яких увірвалося горе, чиї діти лікуються в Інституті раку.

У номінації «Соціальна корпоративна відповідальність» серед компаній та бізнес-структур, що впроваджують соціально-корисні та неприбуткові заходи з розвитку системи охорони здоров’я, були відзначені Агрофірма «Мир» Херсонської області та Представництво «Шовен Анкерфарм ГмбХ» міста Києва.

Окрім лікарів державних медично-профілактичних закладів охорони здоров’я України, членами журі був відзначений лауреат у номінації «Кращий лікар приватного лікувального закладу». Ним стала Наталія Данкович.

Окрім вітань, переможців відзначили нагородою із зображенням золотого бюсту Асклепія, почесними дипломами та сертифікатами на отримання грошових винагород. Розмір грошових премій та подарунків для лауреатів конкурсу сягав від 2-х до 20-ти тисяч гривень. Отриманий лауреатом НМП розмір грошової винагороди залежав від статусу номінації, побажань спонсорів і партнерів. Додатково переможці Національної Медичної Премії отримали в подарунок картки від медичної лабораторії «Сінево», які надають можливість оплати послуг лабораторій «Сінево» лікарям, партнерам та членам їхніх сімей за пільговим тарифом — зі знижкою у 50 %.

За словами Президента Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» та співорганізатора конкурсу «Національна Медична Премія» Сергія Сошинського, щороку розмір призового фонду НМП збільшуватиметься завдяки цільовому капіталу (ендавменту), допомозі партнерів та програмам соціального підприємництва.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва особисто звернулася з вітальним листом до учасників та організаторів церемонії нагородження НМП. Вона відзначила, що нагорода Національною Медичною Премією наразі є найвищою громадською відзнакою в Україні, яка сприяє вдосконаленню системи охорони здоров’я. До привітань долучився Президент АМНУ Андрій Сердюк, додавши, що Національна Медична Премія проводиться у період реформування системи охорони здоров’я, яке здійснюється під патронатом Президента України. Завдяки НМП кожен житель нашої держави зможе отримати об’єктивну інформацію про найкращі медичні заклади і установи, найкращих лікарів та викладачів, громадських діячів та представників бізнес-структур, благодійних організацій та, зрештою, усіх тих, хто опікується здоров’ям українського народу, подальшим розвитком національної охорони здоров’я України.