Держава відповідальна за життя та здоров'я дітей - Ірина Сисоєнко

Для України стратегічно важливим та пріоритетним завданням у галузі охорони здоров’я є збереження життя та здоров’я дітей. Про це заявила Ірина Сисоєнко, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, на круглому столі "Шляхи зменшення дитячої смертності".

Народна депутатка зазначила, що дитяча смертність є показником рівня ефективності системи охорони здоров’я країни. За її словами, на сьогодні показники дитячої смертності в Україні є вищими за країни ЄС, однак нижчими від усіх країн СНД, крім Білорусі.

Ірина Сисоєнко підкреслила, що гасло "Діти – наше майбутнє" має бути не просто словами, а гарантованим бюджетним фінансуванням на державному та місцевому рівні у 2018 році. Адже державні закупівлі ліків, обладнання, витратних матеріалів проводяться зі значною затримкою і в умовах сталого недофінансування. Зменшується кількість педіатрів в центрах первинної медико-профілактичної допомоги. В деяких областях досі не завершена робота із створення перинатальних центрів. Відсутня національна програма по збереженню життя і здоров’я дітей та запобігання найпоширенішим хворобам.

Під час круглого столу експерти Міністерства охорони здоров'я України з педіатрії та неонатології розповіли про перспективи реформування медичної допомоги українським дітям відповідно до європейських стандартів, профілактики вроджених вад розвитку у дітей, ситуації із смертністю дітей внаслідок онкологічних та онкогематологічних захворювань, розладів психіки і поведінки у дітей як причини дитячих суїцидів.

Учасники круглого столу наголошували, що для зменшення показників смертності дітей в Україні, а сьогодні це одна дитина зі ста, необхідно розробити і затвердити комплексну Національну стратегію з охорони материнства та дитинства, якою передбачити удосконалення медичної допомоги дітям з впровадженням сучасних методів діагностики та лікування; забезпечення рівного доступу дітей до якісних медичних послуг; посилення профілактичного напряму роботи в педіатрії; підвищення обізнаності батьків та членів суспільства щодо проблем дитячого здоров’я; пропагування здорового способу життя, подолання кадрового дефіциту лікарів-педіатрів.

"Вкрай назріла необхідність запровадження загальнодержавних заходів щодо охорони здоров’я дітей України, які б передбачали вирішення медико-соціальних проблем з позицій оздоровчо-профілактичних дій в медицині дитинства. Ми повинні продовжити впровадження Національного проекту „Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства” та розширення мережі перинатальних центрів ІІІ рівня. Також, у поданому мною законопроекті № 6634 "Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини" пропонується залишити на рівні первинної медичної допомоги надання дітям медичної допомоги педіатрами" - заявила Ірина Сисоєнко.